Tertio 982 - “Ik besefte dat ik niet goed bezig was”
“Ik besefte dat ik niet goed bezig was”

Het pensioen komt stilaan in zicht, maar ook dan zal Rudy Liagre niet stilzitten. Moeilijk “nee” kunnen zeggen leverde de arts al veel mooie ervaringen op, maar confronteerde hem eveneens met de keerzijde van die mateloosheid. Als vertrouwensarts bij Arts in Nood ziet hij hoe ook collega’s op hun grenzen botsen. In Tertio nr. 982 van 5/12/2018 doet hij zijn verhaal.
“Als jonge dertiger combineerde ik gretig allerhande engagementen – ik had een gezin, werkte voor de huisartsenkring, zette me in voor mijn protestante gemeente, had een politiek mandaat en werkte voor toenmalig minister van Ontwikkelingssamenwerking Reginald Moreels. Het gebeurde dat ik tussen de consultaties en huisbezoeken door twee, drie keer per dag tussen Gentbrugge en Brussel heen en weer reed. Maar na verloop van tijd liep ik steeds meer tegen mijn grenzen aan. Ik ben toen verhuisd om een nieuw begin te kunnen maken.”
Lees hier het volledige artikel.
Abonneer of vraag een proefnummer via www.tertio.be
“Niets is onmogelijk”
Sant’Egidio ontstond in Rome vanuit de contestatiegolf in 1968. Studenten waren getroffen door het contrast tussen geëtaleerde rijkdom en weggestoken armenbuurten. Als weerwerk wilden ze hun tijd en vriendschap delen met wie in de periferie leeft. Vijftig jaar later is er meer dan ooit nood aan die concrete solidariteit, vindt stichter Andrea Riccardi in het boek dat bij dit halve-eeuwfeest volgende week in Antwerpen wordt voorgesteld. » Lees verder“Het gaat allang niet meer over landbouwromantiek.”
Landbouw en voedselproductie hebben het bucolische beeld van rust en standvastigheid ver achter zich gelaten. Vandaag is voedselvoorziening een strategische oefening geworden waarin talrijke spelers hun belangen in stand houden. Een bijzonder moeilijke evenwichtsoefening, waarbij mens en natuur de speelbal dreigen te worden van mechanismen die hen overstijgen. » Lees verder“Ik besefte dat ik niet goed bezig was”
Het pensioen komt stilaan in zicht, maar ook dan zal Rudy Liagre niet stilzitten. Moeilijk “nee” kunnen zeggen leverde de arts al veel mooie ervaringen op, maar confronteerde hem eveneens met de keerzijde van die mateloosheid. Als vertrouwensarts bij Arts in Nood ziet hij hoe ook collega’s op hun grenzen botsen. In Tertio nr. 982 van 5/12/2018 doet hij zijn verhaal. » Lees verder