Sinds vorig jaar loopt door Zuid-Limburg een 100 km lang pelgrimspad gewijd aan Christina. © christinamirabilis.com

De schijndood van Christina
De Truiense mystica Christina de Wonderbare is een van de blikvangers op de Parcum-expo. Ze stierf driemaal en beleefde verschillende geestesvervoeringen. Ze is de eerste vrouw van wie gezegd wordt dat ze zielen uit het vagevuur kon bevrijden.

Christina de Wonderbare of Mirabilis werd geboren in Brustem rond 1150. Ze stierf in 1224, wat vorig jaar aanleiding was om haar extra in de kijker te zetten, onder meer met de inhuldiging van een bijna 100 kilometer lang pelgrimspad door Haspengouw. Op jonge leeftijd verloor ‘Kerstiene’ haar ouders en bleef ze achter met twee zussen. Op haar 22ste werd ze ziek en stierf. Tijdens haar begrafenis stond ze evenwel op van de lijkbaar en bezorgde de aanwezigen de schrik van hun leven. 

Boeiend artikel? Deel het dan met je vrienden via:

Verder lezen?

Log in op uw Tertio account en lees meteen verder

Nog geen account? Neem een digitaal abonnement en lees meteen verder.
Of maak een Tertio proefaccount aan en lees 1 maand gratis online!

Lees ook...

Muzikaal Lam

Het Lam Gods is niet alleen prachtig om naar te kijken, je kunt er ook...

Inloggen

Nog geen abonnee? Koop makkelijk en veilig uw abonnement.
Enkel digitaal lezen? Neem een digitaal abonnement.

Sluiten

Tertio nieuwsbrief

Interessant artikel? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf zo op de hoogte van al onze nieuwste bijdragen, evenementen en aanbiedingen.