De uitdaging is om verschillende accenten te laten bestaan in een bredere kerkelijke gemeenschap, zonder dat stijlverschillen onmiddellijk tot kampen leiden. © Pixabay
Het is lastig deze ontwikkeling te benoemen. Woorden als “conservatief”, “orthodox” of “traditioneel” worden vaak gebruikt, maar ze zijn niet neutraal. Ze suggereren politieke of nostalgische motieven die lang niet altijd aan de orde zijn. Misschien is het voorzichtiger om te spreken over “een hernieuwde liturgische gerichtheid”. Ook die omschrijving is niet volmaakt, maar laat meer ruimte voor de vraag wat precies gezocht wordt. Wie goed kijkt en luistert, ziet dat die tendens niet uitsluitend bij jongeren zichtbaar is, en zeker niet bij alle jongeren.
Verder lezen?
Log in op jouw Tertio account en lees meteen verder
Nog geen account? Neem een digitaal abonnement en lees meteen verder.
Of maak een Tertio proefaccount aan en lees 1 maand gratis online!
Wachtwoord vergeten? Geef jouw gebruikersnaam of mailadres in en we sturen jou instructies hoe een nieuw wachtwoord aan te maken.
Lees ook...
“Ik vond God in een moskee”
Wie bedelt, is zichtbaar onzichtbaar


