De plicht om in de media aanwezig te zijn
Toen Jezus van Nazareth het in zijn Bergrede had over de aanwezigheid in de wereld, gebruikte Hij twee metaforen: zout en licht. Dé plek waar men zout en licht voor de samenleving kan zijn, zijn de media.

Je zou dus denken dat de christelijke intelligentsia enthousiast in de media smaak geeft aan het maatschappelijke debat en een verhelderend licht laat schijnen over de toestand in de wereld. Helaas, ze sluit zich op in de krimpende eigen kring, alsof Pinksteren nooit plaats heeft gevonden. Ze houdt zich gedeisd, bang niet ernstig genomen te worden. Meer dan een halve eeuw ben ik bedrijvig in de media, de kerkelijke én de seculiere. Nog altijd voel ik mij verplicht met commentaar een weerwoord van hoop te bieden tegen de moedeloosheid. Maar waar blijven mijn opvolgers? Ik zie er nauwelijks. Daar word ik moedeloos van. 

Boeiend artikel? Deel het dan met je vrienden via:

Verder lezen?

Log in op jouw Tertio account en lees meteen verder

Nog geen account? Neem een digitaal abonnement en lees meteen verder.
Of maak een Tertio proefaccount aan en lees 1 maand gratis online!

Johan Van der Vloet

Mark Van de Voorde

Onbehagen

Het was een indrukwekkend zicht: 800.000 mensen stonden langs de Parijse...

Het Lucasprincipe

De woningcrisis in Spanje heeft tot het ontslag van de Spaanse regering...

Ademen

Hoe zorgen we voor een verstaanbare en aansprekende liturgie? Die vraag...

Inloggen

Nog geen abonnee? Koop makkelijk en veilig jouw abonnement.
Enkel digitaal lezen? Neem een digitaal abonnement.

Sluiten

Lees 1 maand gratis Tertio

Vind elke week een stem van hoop in je mailbox. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontdek al onze nieuwste bijdragen en analyses een maand lang gratis, zonder verplichting.