Wat zingen we eigenlijk?
In de protestantse kerkelijke gemeente waarvan ik lid ben, zijn liederen uit de evangelische liedbundel en aanverwanten heel populair. Daarom zingen we regelmatig liederen als Jezus Overwinnaar, Tienduizend redenen (tot dankbaarheid) en De rivier (Kom, Heer, ontmoet mij hier).

Nu ben ik geen groot fan van deze muziek. Met een klassieke muzikale opvoeding met Bach in de hoofdrol is het lastig om te genieten van melodieën die mij simpel en oppervlakkig in de oren klinken. De refreinen worden wel erg vaak herhaald, de teksten zijn even voorspelbaar als de melodieën. Aanbiddingsmuziek heet het, en dan van het soort dat alleen kan danken en prijzen. Als er al iets van narigheid valt te bespeuren, dan is dat toch zeker twee coupletten verder weer opgelost.  

Boeiend artikel? Deel het dan met je vrienden via:

Johan Van der Vloet

Meer opinies van
Ineke Evink

Zingeving voor gen Z

“Ik heb altijd al het verlangen gehad om dichter bij God te komen.” Dat...

Hoe varen we wel?

In tien jaar tijd verschoof er in ons land minstens 16 miljard euro van...

Kantelpunt

De vooruitzichten voor het nieuwe jaar ogen somber. 2025 was op veel...

Inloggen

Nog geen abonnee? Koop makkelijk en veilig uw abonnement.
Enkel digitaal lezen? Neem een digitaal abonnement.

Sluiten

Tertio nieuwsbrief

Interessant artikel? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf zo op de hoogte van al onze nieuwste bijdragen, evenementen en aanbiedingen.